Upravit stránku

Firma Draco, která působí převážně na území hlavního města Prahy a středních Čech vznikla v roce 1990 jako jedna z prvních soukromých stavebních společností po změně společenského systému. Od r. 1994 má statut společnosti s ručením omezeným.

Firma se zabývá především rekonstrukcemi činžovních domů, bytů, výstavbou rodinných domků, zateplováním budov a opravami fasád, rekonstrukcemi výtahů, budováním půdních nástaveb a vestaveb, rekonstrukcemi střech a krovů. Formou subdodávek zajišťuje odborné klempířské, truhlářské, instalatérské a elektrikářské práce a je proto schopna zajišťovat komplexní realizaci staveb na klíč. V rámci stavebních zakázek firma zajišťuje také inženýring, přípravu prováděcí stavební dokumentace, dopravu stavebních materiálů a odvoz suti. Další významnou součástí firmy je oddělení projekce, zaměřené na stavby menší a střední velikosti, které od r. 2006 sídlí spolu s vedením společnosti na novém pracovišti v Odlehlé ulici č.p. 920/59a na Praze 9. Technické zázemí je situováno v areálu Kundratka na Praze 8.

Firma působí převážně na území hlavního města Prahy a středních Čech. Disponuje dostatečně kvalifikovaným potenciálem pracovníků v oblasti řízení stavební činnosti a inženýringu i jednotlivých stavebních řemesel. Firma v roce 2002 získala Certifikát systému jakosti ČSN EN ISO 9001: 2001. Oba společníci – jednatelé firmy ing Pavel Drahokoupil a ing. Jolana Neradová Bydžovská jsou autorizovanými inženýry v oboru pozemních staveb. Firma je také od r. 2009 registrována v Seznamu odborných dodavatelů pro program Zelená úsporám.

K nejvýznamnějším zakázkám v historii firmy patří:

• rekonstrukce budov v areálu Psychiatrické léčebny v Bohnicích
  • oprava fasádního pláště, výměna krovu a střechy na budově Parlamentu ČR (subdodávka pro vyššího dodavatele)
  • nástavba a rekonstrukce budov ÚRS v Praze 10
  • komplexní rekonstrukce administrativní budovy Centra stavebního inženýrství v Praze 10
  • rekonstrukce depa ČD ve Vršovicích
  • oprava budovy farmaceutické firmy Pfizer
  • fasády činžovních domů v ulicích Černokostelecká, Belgická, Štítného, Krkonošská
  • rekonstrukce činžovního domu v ul. Hradešínská
  • půdní vestavby v ul. Spálená, Belgická, Anglická
  • výměna oken školy na Trhanovském náměstí
  • rekonstrukce hotelu Opera na Těšnově